verlangen naar vrijheid 3
klik hier om naar deel 1 te gaan van deze korte serie.
Vrijheid is volgens mij niet zo onafhankelijk mogelijk te zijn, maar juist afhankelijk durven zijn van de ander. beseffen dat je juist anderen nodig hebt in je leven. dat je er voor anderen mag zijn. Jezus zei het zo: “zonder Mij kun je niets doen” dat is afhankelijk zijn als individu, maar als gemeenschap in relatie met anderen zijn we juist in staat alles te doen! dan worden we heiligen genoemd in de bijbel. We zijn immers samen het lichaam van Christus. Wow!
We zijn vrij! Niet om te doen wat we maar willen, maar om onszelf te zijn. niet om gelijkvormig te zijn in eenzame individualiteit, maar om als individu in relatie met anderen te leven. ik hoop dat we leren om niet slechts voor onszelf op te komen, onszelf af te zonderen in een leven waarvan we denken dat het ons vrijheid geeft om dingen te zeggen waar we in wezen niet werkelijk naar verlangen en ons terug te trekken om alleen te zijn, maar vrijheid te ervaren in het leven door te ontmoeten. ontmoeten door ons niets te laten opleggen door anderen , maar door met elkaar in ontmoeting te staan. in gesprek, in relatie, in liefde. Wat zou het fijn zijn als we zouden leren onszelf te openen om elkaar te ontmoeten. Te leren kennen, te zien met andere ogen. Ogen vol liefde.
Laten we gewoon doen waartoe God ons oproept. God liefhebben boven alles en onze naaste als onszelf. met andere woorden laten we God dagelijks ontmoeten en van daaruit elkaar dan zullen we werkelijk vrijheid ervaren.
Diep in ons mensen is er altijd dat verlangen erkent te worden en er te mogen zijn. Bij God mogen we er zijn. sterker nog God wil graag dat we er zijn. Hij heeft ons gemaakt om te zijn. Om tot ons doel te komen. dat begint met afhankelijk te durven zijn. hij heeft ons geboren doen worden in afhankelijkheid. Afhankelijkheid van onze ouders. Is dat niet bijzonder? Laten we ons zelf bewust worden dat we niet gemaakt zijn om slechts individualistisch te leven maar om te leven in oprechte relatie met God en elkaar.
amen?
Ja, amen Erik! Die afhankelijkheid aan God en elkaar geeft ons vrijheid om werkelijk zinvol te leven!
LikeLike
Helemaal met je eens Erik. Het gaat uiteindelijk niet om ons maar om Hem!
LikeLike
Mooi beschreven! Afhankelijk zijn van Hem. God liefhebben boven alles en onze naaste…..
LikeLike
Heel erg mooi geschreven! 😃
LikeLike
thanx
LikeLike